طب سنتی هند از جمله مکاتب درمانی چند هزار ساله در جهان است که بر پایه اصلاح شیوه زندگی و تغییر رژیم غذایی به درمان بیماری ها و پیشگیری از ابتلا به بیماری ها کمک می کند.

در این شیوه درمانی درمانگران با کمک گیاهان دارویی، موادغذایی، تکنیک های ماساژ، حرکات کشیی ذهن و جسم (یوگا) و عطر درمانی برای درمان و پیشگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری ها اقدام می کنند. برخی از متدها و تکنیک های درمانی این شیوه درمانی به حدی ساده است که با به کار بستن آن ها در زندگی روزمره می توان سلامت و تندرستی اعضای خانواده را برای همیشه حفظ کرد.● درمان آفت دهان با خرما

بسیاری از زنان و مردان به ویژه کودکان مستعد ابتلا به زخم ها و آفت های دهانی هستند که به دلیل بروز بیماری، تب یا وارد کردن اشیای آلوده به دهان در دهان به وجود می آید. درمانگران طب سنتی هند برای درمان این بیماری راه حل بسیار ساده ای دارند. آن ها خوردن خرمای نرسیده را در تسکین و درمان این زخم ها بسیار موثر می دانند. بنابراین به بیماران خود توصیه می کنند، هنگام بروز زخم ها و آفت های دهانی در طول روز ۲ بار، ۳ تا ۴ خرمای نرسیده را به خوبی بجوند. از دیدگاه این درمانگران، خرما به دلیل داشتن ویتامین های گروه ب ارزش غذایی ویژه ای دارد که در درمان زخم های دهانی بسیار موثر است.

/ 0 نظر / 14 بازدید