یا تا به حال از فکر کردن درباره رفتن به دندانپزشکی عصبی شده‌اید؟ پژوهشگران انجمن دندانپزشکی آمریکا می‌گویند: اگر کمی تامل کنید شاید نگرانی‌تان بی مورد بوده و ضرورتی نداشته باشد.

‌این انجمن در بیانیه‌ای اعلام کرد؛ با پیشرفتهایی که در زمینه دانش دندانپزشکی انجام گرفته تشخیص و درمان مشکلات دهان و دندان رضایت بخش‌تر شده و در تمام اوقات به نسبت راحت‌تر صورت می‌گیرند.
در این بیانیه چند راه کار مفید و ساده برای مقابله با ترس و نگرانی از رویارویی با دندانپزشک و تخفیف آن ارائه شده است:

- متخصصان توصیه می‌کنند که اغلب بهترین کار این است که راجع به اضطرابتان به دندانپزشک اطلاع بدهید. اگر مضطرب و تحت فشار هستید حتما این موضوع را به دندانپزشک یا سایر کارمندان دندانپزشکی اطلاع دهید. وقتی نگرانی خود را مطرح می‌کنید به دندانپزشک امکان می‌دهید روش درمانی را مطابق با نیازهای شما انتخاب کند.

- سعی کنید زمانی را برای ملاقات دندانپزشک انتخاب کنید که احتمالا کمتر مضطرب و تحت فشار هستید. برای برخی افراد این زمان مثل صبح زود یا روز تعطیل است.

- اگر صدای مته دندانپزشکی شما را آزار می‌دهد، به همراه خود یک ضبط دستی و هدفون ببرید تا در لحظه کار روی دندانتان بتوانید به موسیقی مورد علاقه خود گوش فرا دهید.

- در طول کار می‌توانید خود را در ذهنتان در حالی تصور کنید که آرام روی یک ساحل گرم قرار گرفته‌اید.

متخصصان انجمن دندانپزشکی آمریکا می‌گویند که کاربرد این تکنیکها در مورد بسیاری از افراد، تاثیرات شگفت انگیزی داشته‌اند، شما هم سعی کنید دفعه بعد که به دندانپزشکی می‌روید آنها را امتحان کنید.                                                            منبع.. دکتر نورا سلیمانی

/ 0 نظر / 6 بازدید