آدامس بدون قند تاثیر مثبت فراوانی در حفظ سلامتی دهان دارد. بدین منظور که میزان ترشحات بزاقی را در عمل جویدن بالا میبرد و از خاصیت اسیدی پلاکهای مخرب دندانها میکاهد. بر طبق یک نتیجه گیری علمی آدامس میتواند در کنار دیگر مواد محافظ دندانها از پوسیدگی آنها جلوگیری کند. بیش از 20 سال است که در موسسات تحقیقاتی و پژوهشی سراسر دنیا در مورد نقش افزایش ترشهات بزاقی در حفظ سلامتی دهان و دندان مطالعات گسترده ای صورت گرفته است. شواهد بالینی حاکی از آن است که نه تنها آدامس عامل پوسیدگی دندانها نیست بلکه استفاده از آن پس از هر وعده غذائی یا بعد از میان وعدهائی نظیر شکلات و بیسکوئیت اثر اسیدی ایجاده شده را کاهش میدهد.

امروزه محققان معتقدند که در کنار مسواک زدن مرتب دندانها با خمیر دندان حاوی فلوراید آدامس میتواند نقش مفیدی در حفظ سلامت دندان داشته باشته باشد. آب دهان مهمترین ابزار دفاعی دهان به شمار می آید. این مایع پلاکهای موجود در سطح دندانها را می شوید و اسیدهای ایجاد شده را خنثی می کند. در نتیجه جویدن موادی مانند آدامس یا سبزیجات طبیعی می تواند این بزاق را در دهان جاری کند. این خاصیت را شویندگی اسیدی می نامند. همچنین ترشحات بزاقی مواد غذائی باقی مانده درلابه لای دندانها را می زداید.

همانطور که پیش تر اشاره شد عمل جویدن به همراه مزه کردن طمع آدامس میزان ترشح مواد را افزایش می دهد. با جاری شدن آب دهان و افزایش مقدار آن غلظت ماده بی کربنات در دهان بالا می رود که موجب خنثی شدن مواد اسیدی موجود در پلاکهای دندانی ودسترسی بیشتر به مواد معدنی و در نتیجه مانع پوسیدگی دندانها می شود.

برخی افرادی که دچار عارضه خشکی دهان هستند به دلیل کمبود میزان ترشح بزاقی و اسیدی بودن دهان ممکن است دچار پوسیدگی دندان شوند لذا به این گروه توصیه می شود که با استفاده از آدامس میزان ترشحات خود را افزایش دهند.                   منبع..دکتر نورا سلیمانی

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۳:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٧/۸