برای آن که طراوت وشادابی دندان هایتان حفظ شود وهمواره لبخند زیبائی داشته باشید نکات زیر را در نظر داشته باشید:


مسواک ونخ دندان بهترین پیشنهاد برای تمیز کردن دند ان ها است .با استفاده مداوم از آن ها علاوه بر کاهش پوسیدگی وبیماری های لثه به سفیدی وزیبائی آن ها کمک کنید.


از به کار بردن خمیر دندان های ساینده خودداری کنید.برخی از افراد سیگاری برای از بین بردن تیرگی های ناشی از سیگار از خمیر دندانها یا پودر های ساینده استفاده می نمایند که این گونه موتد با سایش مینای طبییعی دندان باعث تیره تر شدن دندان ها در طولانی مدت می شوند.

برای جرم گیری وتمیز کردن دندان هایتان به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه نمائید


از کشیدن سیگار ومصرف بی رویه چای ،قهوه وجویدن آدامس خودداری کنید.

از مصرف آدامس ها ،برچسب ها و ژل هائی که در مغازه ها تحت عنوان سفید کردن دندان فروخته می شود خودداری کنید.برای سفید کردن دندان هایتان حتما" به دندانپزشک مراجعه کنید.

خوشبختانه هم اکنون درمان های خوبی برای اکثر موارد بد رنگی دندان وجود دارد که از آن جمله می توان به روش های سفید کننده دندان ها (بلیچینگ) و ونیر چینی (لامینیت) اشاره کرد

در مان جرم گیری یکی از ضروری ترین درمان های دندان پزشکی است.

کیفیت تغذیه ، دوام آن و ترکیب غذاهای گوناگون می تواند اثری زیاد در جلوگیری از پوسیدگی های دندانی داشته باشد.

برخی از انتخاب ها و عادات تغذیه ای می تواند اثر زیادی بر روی توانائی دهان در مقابل میکروبهای عامل پوسیدگی در دهان داشته باشد .

ویتامین های آنتی اکسیدان مثل ویتامین ث باعث مقاومت لثه وسایر بافت ها درمقابل آسیب سلولی وعفونت میکروبی می شود.


اسید فولیک در سلامت دهان وحمایت از رشد سلولی درکل بدن نقش دارد.این ویتامین که از دسته ویتامین های گروه ب می باشد در سبزیجات با برگ سبز وجود دارد.

استفاده از مکمل های تغذیه ای کلسیم و ویتامین دی در اقراد مسن باعث حفظ بیشتر دندان در آن ها می شود.کاربرد این مکمل ها باعث حفظ بیشتر استخوان نگهدارنده دندان ها ودر نتیجه حفظ بیشتر دندان ها می شود.همانگونه که با استفاده از این مکمل ها پوکی استخوان کاهش می یابد از لق شدن دندان ها در اثر تحلیل استخوان جلوگیری می گردد.

خوراکی هائی که مدت زمان بیشتری برای جویدن احتیاج دارند آسیب بیشتری به دندان ها می رساند.میوه های خشک مثل خرما ،کشمش و.. که طبیعت چسبنده ای دارند مدت بیشتری در دهان باقی مانده ومدت باقی ماندن اسید های مخرب را در دهان بیشتر می کند.


پنیر اثر زیادی در محافظت از دندان ها دارد.این ماده غذائی چه به صورت پخته وچه به صورت سرد مصرف شود کلسیمی آزاد می کند که در ساختار پلاک تشکیل شده بر روی دندان شرکت می کند وباعث محافظت دندان در مقابل اسید آزادشده از میکروب ها می شود.در عین حال به روند بازسازی نقطه ای مینا کمک می نماید.                        منبع..دکتر نورا سلیمانی

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۳:٢۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٧/۸